Stredná odborná škola polygrafická

Telefónne číslo (2):02/49 20 92 21
Emailová adresa:skola@polygraficka.sk
Internetové adresy:http://www.polygraficka.sk
Riaditeľ/riaditeľka školy:Ing. Roman Šíp, PhD.
Zriaďovateľ:Bratislavský samosprávny kraj
Typ školy:Štátna škola
IČO:00894915
DIČ:2020325186
  • Tvorba vlastných výučbových programov
  • Zahraničné výlety a exkurzie
  • Absolventsky certifikat IES
  • Športový výcvikový kurz
  • Voľne prístupné počítače pripojené na internet
  • Výučba jazykov v multimediálnej učebni
  • Automat na občerstvenie
Pomer dievčat a chlapcov navštevujúcich túto školu:Dievčat: 34,6% (126), chlapcov 65,4% (238)
Medzinárodná akreditácia školy:Stredná odborná školy polygrafická je od roku 1998 medzinárodne certifikovanou školou. Rating školy hodnotila inštitúcia International Education Society.

Absolvent školy môže získať "Absolventský certifikát" v cudzích jazykoch, ktorý potvrdzuje absolvovanie vzdelávacieho programu na škole s priznaným ratingom BBB. Absolvent je zaradený do databázy absolventov akreditovaných škôl, ktorá je prístupná pre domácich ako aj zahraničných zamestnávateľov.
Škola ako líder v oblasti polygrafického vzdelávania:Stredná odborná škola polygrafická vznikla zlúčením Strednej priemyselnej školy grafickej (vznik v roku 1962) a Stredného odborného učilišťa polygrafického (vznik v roku 1952).

Škola je jedinou polygrafickou strednou odbornou školou v rámci Slovenskej republiky.

Pracovníci školy sú autormi obsahu stredoškolského polygrafického vzdelávania, spoluautormi Štátneho vzdelávacieho programu pre skupinu odborov 34 Polygrafia a médiá.

Škola je autorom obsahovej koncepcie jedného z najžiadanejších odborov štúdia "Grafik digitálnych médií".
Spojenie školy a zamestnávateľov:Stredná odborná škola polygrafická je od roku 1990 členom Zväzu polygrafie na Slovensku, ktorý združuje najväčšie tlačiarne na Slovensku spolu s dodávateľmi polygrafických zariadení a ďalšie spolupracujúce organizácie.
Stravovanie žiakov:Stravovanie je poskytované vo vlastnej školskej jedálni v priestoroch školského internátu, ktorý je súčasťou areálu školy. Súčasťou celodennej stravy sú raňajky, desiata, obed, olovrant, večera a druhá večera. Raňajky sa podávajú ako bufetové raňajky. Obed sa podáva ako výber z dvoch jedál podľa týždenného jedálneho lístka.
V priestoroch školy sú umiestnené nápojové a bagetové automaty.
Ubytovanie žiakov:Ubytovanie žiakov je poskytované vo vlastnom školskom internáte, ktorý je súčasťou areálu školy. K dispozícii sú 2-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom a ústredným vykurovaním. K dispozícii je spoločenská miestnosť, posilňovňa a telocvične. Zmluva o ubytovaní sa uzatvára na jeden školský rok. Ubytovanie sa neposkytuje v sobotu a nedeľu. Ubytovanie je viazané na odber celodennej stravy.
Vybavenie školy:Teoretické vyučovanie má spolu 23 učební, z toho 3 jazykové učebne, 2 učebňu pre odborné kreslenie, 4 počítačové učebne a 4 multimediálne učebne.
Praktické vyučovanie sa realizuje v skupinách. Každý žiak má k dispozícii vlastný notebook. K dispozícii sú 3 multimediálne učebne.
Výučba žiakov sa realizuje pomocou profesionálnych programov výrobcu Adobe ako Photoshop, Illustrator, Animate, Dreamweaver, Acrobat, InDesign, Premiere, PitStop, vyraďovací program pre hárkovú montáž XMF a pod.
Pripojenie na internet sa realizuje prostredníctvom počítačovej siete alebo wifi pripojením.
Ďalšie informácie:Každý žiak dostane od školy pridelenú školskú licenciu Adobe® Creative Cloud Premium.
Škola je medzinárodne certifikovanou inštitúciou International Education Society, Londýn. Žiak môže získať po ukončení štúdia medzinárodný absolventský certifikát. Škola je certifikovaným pracoviskom odborného vzdelávania v odboroch 34 Polygrafia a médiá

Škola je dlhoročným členom Zväzu polygrafie na Slovensku – zväz zamestnávateľov. Trvale spolupracuje so zamestnávateľmi, žiak môže absolvovať praktické vyučovanie v priestoroch organizácie.

Škola má pridelený certifikát BBB od medzinárodnej organizácie IES

Žiak sa môže pripravovať pre konkrétnu právnickú alebo fyzickú osobu, s ktorou môže uzatvoriť aj pracovnú zmluvu, a to už po prijatí na štúdium.

Ukončenie štúdia sa realizuje pod dohľadom zástupcu SOPK.

Škola spolupracuje s polygrafickými školami v zahraničí - Česká republika, Poľko, Maďarsko, Rakúsko.
Grafik digitálnych médií
2016-20174 rokyPísomná skúškaDennéChlapcov, dievčatá60 /
Operátor tlače
3431M02