Stredná odborná škola informačných technológií

Zriaďovateľ:Bratislavský samosprávny kraj, Sabinovská 16, 820 05 Bratislava
Typ školy:Štátna škola
  • Školský bufet
  • Podpora výučby vlastným systémom e-learningu
  • Športový výcvikový kurz
  • Tvorba vlastných výučbových programov
  • Osvedčenie o elektrotechnickej spôsobilosti
  • Výučba jazykov v multimediálnej učebni
Pomer dievčat a chlapcov navštevujúcich túto školu:Dievčat: 10,2% (23), chlapcov 89,8% (203)
Dni otvorených dverí:Pozývame žiakov základných škôl a ich rodičov na návštevu školy počas Dní otvorených dverí 20. a 21. novembra 2017 od 0800 do 1530 hod.
Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre elektrotechniku a informačné technológie:Od 1.9.2012 škola pôsobí ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre elektrotechniku a informačné technológie. Úlohou je vytvoriť lepšie podmienky a skvalitniť odborné vzdelávanie s cieľom lepšieho uplatnenia absolventov na trhu práce.
Škola úzko spolupracuje so zamestnávateľmi, ASIT a Zväzom elektrotechnického priemyslu SR. V tomto školskom roku má podpísané memorandum o spolupráci s firmou Volkswagen Slovakia. Nadácia Volkswagen Slovakia poskytla škole autíčko na vodíkový pohon. Žiaci abslovujú praktickú prípravu aj vo firmách - KALIANT s.r.o., SIMMONS Slovakia, , s.r.o., RICOH SLOVAKIA spol. s r.o., Nemocnica sv. Michala, a.s., TECTON, a.s., ZSE a.s., ŽSR, PROSYSTEMY s.r.o., RYS, Arcelor Mittal Gonvari SSP Slovakia, s.r.o., SWAN, a.s., SWAN PK, s.r.o., Eissmann Automotive Slovensko s.r.o., DataNetworks, s.r.o.,IP Security Colsulting, SUPtel, J&P Technology GROUP, FIRE PREVENTION, s.r.o., Tomanet, STEPO, Slovenská pošta, a.s., Vertiv Slovakia, L.J. Service, e-Net,DVG Slovakia. Väčšina firiem žiakom ponúka zamestnanie po ukončení štúdia.
Škola sa pravidelne zapája do projektových aktivít zameraných na skvalitnenie edukačného procesu, materiálno technické vybavenie aj medzinárodnú spoluprácu.
Stravovanie žiakov:V školskej jedálni
Ubytovanie žiakov:V areáli školy je školský internát. Budovy sú spojené s chodbami.
Vybavenie školy:Odborné učebne, výpočtové laboratória,multifunkčné miestnosti, Lego stavebnice, Y roboty, humanorobot NAO, didaktická technika. Škola je pokrytá WIFI internetovým signálom.
Ďalšie informácie:Škola je zapojená do projektov ESF. V rámci projektu Erasmus+ sa uskutočňujú stáže do Střední školy teleinformatiky v Ostrave, Střední školy elektrotechnickej v Hlubokej nad Vltavou. Škola má spoluprácu aj SOŠ a SOU Pelhřimov. V tomto školskom roku má podpísané memorandum o spolupráci s firmou Volkswagen Slovakia. Nadácia Volkswagen Slovakia poskytla škole autíčko na vodíkový pohon. Žiaci abslovujú praktickú prípravu aj vo firmách - KALIANT s.r.o., SIMMONS Slovakia, , s.r.o., RICOH SLOVAKIA spol. s r.o., Nemocnica sv. Michala, a.s., TECTON, a.s., ZSE a.s., ŽSR, PROSYSTEMY s.r.o., RYS, Arcelor Mittal Gonvari SSP Slovakia, s.r.o., SWAN, a.s., SWAN PK, s.r.o., Eissmann Automotive Slovensko s.r.o., DataNetworks, s.r.o.,IP Security Colsulting, SUPtel, J&P Technology GROUP, FIRE PREVENTION, s.r.o., Tomanet, STEPO, Slovenská pošta, a.s., Vertiv Slovakia, L.J. Service, e-Net,DVG Slovakia. Väčšina firiem žiakom ponúka zamestnanie po ukončení štúdia.
V škole fungujú rôzne záujmové krúžky /futbalový,aplikovaná matematika, umenie a kultúra, seminár z matematiky, cykloturistický, posilňovací, agilný prístup, robotika, humanorobot NAO, angličtina v odbore/.
Mechanik počítačových sietí
2018-20194 rokyPísomná skúškaDennéChlapcov, dievčatá30 / 30
Technik informačných a telekomunikačných technológií
2018-20194 rokyPísomná skúškaDennéChlapcov, dievčatá12 / 12