Spojená škola s organizačnými zložkami SOŠ umeleckopriemyselná, SOŠ drevárska a Gymnázium

Sídlo školy: Tokajícka 24, Bratislava, 82103
Telefónne číslo (1): 02-43337841
Telefónne číslo (2): 02-43338323
Faxové číslo: 02-43338668
Emailová adresa: skola@tokajicka.sk
Internetová adresa: http://www.tokajicka.sk
Kontaktné osoby:
Zriaďovateľ: Bratislavský samosprávny kraj
DIČ: 2022233719

• Neobmedzené sťahovanie dát z internetu
  • Prijímacie skúšky nanečisto
  • Tvorba vlastných výučbových programov
  • Nízky počet žiakov v triedach
Pomer dievčat a chlapcov navštevujúcich túto školu: Dievčat: 87,9% (254), chlapcov 12,1% (35)
Informácie o škole: Spojená škola pripravuje žiakov – absolventov základných škôl v štvorročných študijných odboroch a absolventov SOU a obdobných stredných škôl v dvojročnom nadstavbovom odbore, ktoré sú zamerané na módu a odievanie, styling, marketing, reklamnú tvorbu, tvorbu nábytku a interiéru, konzervovanie a reštaurovanie – drevorezieb, drevárstvo a nábytkárstvo a podnikanie v remeslách a službách.
Škola má veľmi dobré materiálno-technické zabezpečenie, vyučujú na nej kvalitní pedagógovia, ktorí dosahujú so žiakmi mimoriadne dobré výchovno-vzdelávacie výsledky nielen v samotnej škole, ale aj na rôznych súťažiach, prezentáciách a pestrej mimoškolskej činnosti. Sídli na Tokajíckej ulici č. 24 v Bratislave v blízkosti Štrkoveckého jazera, je ľahko dostupná MHD zo všetkých častí Bratislavy a jej širokého okolia.
Kritériá pre prijatie: Žiaci, ktorí majú záujem o štúdium, sa môžu informovať o podmienkach prijatia do študijných odborov na t.č. 02-43337841, alebo na webovej stránke školy www.tokajicka.sk, kde budú včas zverejnené aj kritériá pre prijatie.
Stravovanie žiakov: Stravovanie žiakov je zabezpečené v blízkej súkromnej školskej jedálni pri ZŠ Drieňová ulica č. 16 a v školskom bufete.
Ubytovanie žiakov: Ubytovanie žiakov je individuálne, pričom škola poskytne všetky potrebné kontakty na overené Domovy mládeže s dostatočnou kapacitou v blízkosti školy .
Vybavenie školy: Materiálno-technické vybavenie školy je na vysokej úrovni. Žiaci majú možnosť pracovať a študovať v ateliéroch pre návrhárov a výtvarníkov, v moderne zariadených dielňach praktického vyučovania, či odborných učebniach pre jednotlivé predmety. Škola disponuje 5 učebňami s kvalitnou výpočtovou technikou, internetom s voľným prístupom (aj pripojením cez Wi-Fi). Novinkou je mobilné jazykové laboratórium s notebookmi pre žiakov, keramická dielňa a multimediálna učebňa.Každá trieda je pripojená na interne a disponuje dataprojektorom prípadne interaktívnou tabuľou. Na športové vyžitie slúži fitness a vynovená telocvičňa.
Ďalšie informácie: Žiaci sa môžu na škole zapojiť a zúčastňovať sa:
– práce rôznych záujmových krúžkov,
– modelingových aktivít vrátane módnych prehliadok,
– domácich a zahraničných exkurzií a súťaží,
– projektov EU ERASMUS+ aj v zahraničí,
– lyžiarskeho výcviku,
– v zdokonaľovaní sa v práci s grafickými programami,
– iných aktivít školy aj na medzinárodnej úrovni.
Na škole panuje tvorivá atmosféra, ktorej sa medze nekladú.

Podnikanie v remeslách a službách
2017-2018 2 roky Nie Kombinované Chlapcov, dievčatá 30 / 30
Reklamná tvorba